Yazdır 12 Mart 2010 Cuma (Hit: 72566)

Bu Site Kimler İçin

PHP Ders NotlarıBu site, öncelikle meslek liselerinde bilişim bölümünde okutulan internet programcılığı dersi için öğrencilere yardımcı olması açısından hazırlanmıştır. Bununla beraber php web programlama dilini öğrenmek isteyen kişilere hiyerarşik bir düzende en baştan php'yi öğretmeyi amaçlamaktadır. Burada belki ileri düzey php dersleri yada örnekleri bulamayabilirsiniz ancak başlangıç seviyesinde temel bir başvuru adresi olarak sitemizi kullanabilirsiniz.

PHP çalışırken bizim gördüğümüz ve sizin de yaşadığınızı tahmin ettiğimiz sorunlardan biri de php'yi düzenli ve sade anlatan bir kaynak bulma zorluğudur. Bu sorunu da düşünerek böyle bir site yapma ihtiyacı duyduk.

Sitemiz, bizzat okullarda derste php ile ilgili olarak öğrencilerin anlamakta ve yazmakta zorlandıkları kısımlar tecrübe edilerek bunların çözümüne yönelik bol örnekleri barındırmaktadır. Bundan dolayı gerek algoritmayı geliştirmeye yönelik gerekse php'yi etkin, hatasız kullanmaya yönelik bir çok konu ve örnek bulunmaktadır. Bu konulara ve örneklere çalışarak siz de bilginize bilgi, tecrübenize yenilerini katabilirsiniz. Belki aklınızda, hayalinizde yapmayı düşündüğünüz web sitelerini yada işlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. En azından aklınızda yeni fikirler ve ışıklar oluşabilir. Bazı soru işaretlerine ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Algoritma bilgisine sahip kişiler için sitemizdeki konu anlatımları belki daha fazla yararlı olabilir. Bununla bereber verilen örneklerden de yararlanılarak algoritma bilginizi ve ufkunuzu daha da genişletebilirsiniz.

Sitemizde php ile ilgili olarak okullarda yapılan sınavların sorularına da ulaşabilirsiniz. Bu açıdan sitemizin başta öğrenciler ve öğretmenler olmak üzere bir çok kişiye yardımcı olağını düşünüyoruz.

Dersleri ve örnekleri zamanla sitemize ekleyerek büyümeyi düşünüyoruz. Bu yüzden sitemize sık sık sizi bekleriz.

Sizlere yardımcı olması dileğiyle ...


Bu site meslek liselerinde bilişim bölümü web programcılığı dalında okutulan internet programcılığı dersine yardımcı olması için tasarlanmıştır. İletişim için iletisim@phpdefteri.com
Apache PHP MySQL PhpMyAdmin EasyPHP Xampp AppServ Wamp W3School

www.phpdefteri.com © 2010